WhatsApp

İzmir Kuş Filesi

Kuş Önleme Filesi Neden Kullanılır?

 İzmir kuş önleme filesi kullanım amaçları içerisinde özellikle birçok farklı amaç yer almaktadır. Bu kapsamda kuş kovma amacıyla kullanılması, evlerde kuş koruma amacıyla kullanılması, hayvanat bahçelerinde kullanılması gibi nedenler yer almaktadır.

Bu fileler sadece kuşların bir yere girmesini engellemek için değil aynı zamanda evde beslenen muhabbet kuşu veya papağan gibi evcil kuş türlerinin beslenmesi sırasında evden kaçmasını engellemek için de kullanılmaktadır.

Çoğunlukla tarım arazilerinde kullanım alanına sahip olsa da evlerde de kuşları korumak amacıyla uygulanmakta olup evcilleştirilen hayvanların kaçması engellenmektedir.

Hayvanat bahçelerinde ise birçok farklı noktadan kullanılma alternatifine sahip olan bu ürünler kuşların kendileri için özel olarak tasarlanan bölgelerde konforlu yaşamasını sağlarken aynı zamanda dışarıdan gelebilecek olumsuz etkilere veya saldırılara karşı kuş türlerine de birbirinden ayırmaktadır.

 

Kuş Filesinin Kalitesini Etkileyen Unsurlar

İzmir kuş filesi kalitesini etkileyen unsurlar bu noktada oldukça önem arz etmektedir. Çünkü file satın alırken kaliteli olup olmamasına özen gösterilmesi gerekmekte olup hangi ürünün kaliteli olduğu hususunda karar vermek ise bir hayli zor olmaktadır.

Bu kapsamda özellikle kuş filtresinin üretimi sırasında kullanılan malzemelerin dayanıklı olması ve uzun ömürlü kullanım imkanı sağlayarak yıpranma özelliğinin mutlaka incelenmiş olması gerekmektedir.

Kullanılacakları alanın şartlarına göre üretilmiş olması da bu noktada oldukça önemli olup aynı zamanda dokuma sıklığı kuş fileleri için oldukça önem arz etmektedir. Geniş göz aralıklarına sahip olan fillerin kullanımı kuşların girişini engellemek veya kuşları korumak amacıyla kullanılmış olsa da bu göz aralıklarından kuşların geçmesi mümkün olmaktadır.

Bu nedenle mümkün olduğunca kuşların geçemeyeceği kader ufak göz genişliğine sahip fileler tercih edilmelidir.

KUŞLAR ZARAR GÖRMEZ

Fabrika tavanlarına çelilen filelerden kuşlar zarar görmez. Çünkü delik araları yani filenin göz aralıkları dar olduğu için kafaları geçmez. Herhangi bir şekilde kanatları sıkışmaz. Kuş filesi iplikten üretildiği için yuşak dokuludur. Gergin ve havada olması kuşların içine germesini engeller ve kuşların zarar görmemesini sağlar

Kuş Filesi Özellikleri Nelerdir?

Kuş filesi özellikleri modellere göre farklılık göstermiş olsa da temelde insan yaşamını daha konforlu ve kaliteli hale getirmek için kullanılırken bazı durumlarda kuşların yaşam kapasitesini daha konforlu hale getirmek için kullanılmaktadır. Bu nedenle kuş filesi özellikleri genel olarak şöyle sıralanabilir;

  • Düğümsüz yapısı sayesinde kaliteli ve kullanışlı bir çözüm sağlar,
  • Uygulama alanına bağlı olarak ebatları değişkendir,
  • Güneş ve UV ışınları nedeniyle ortaya çıkacak yıpranmalara karşı dirençlidir,
  • Renkleri tercihe bağlı olarak farklılaşabilmektedir.
  • File aralığı dar olarak tercih edilir
  • Su ve nem emme özellikleri bulunmadığından çürümelere karşı güçlüdür,
İzmir Kuş Filesi