WhatsApp

merdiven koruma filesi

MERDİVEN BOŞLUKLARINDAKİ TEHLİKE

Özellikle birçok kullanım alanı bulunan merdiven filesi genellikle okulbölgelerinde kullanılması zorunlu ürünler arasında yer almaktadır. Özellikle  İzmir merdiven filesi satışı yapan firmamız kapsamında bu bölgede faaliyet yürüten okulların mutlaka mutlu malzemelerden üretmiş olduğumuz merdiven filelerini insanlığın ve güvenliği kapsamında tercih etmeleri önerilmektedir.

Bu kapsamda özellikle merdivenler düşme tehlikesinin en yüksek olduğu noktalar olması nedeniyle merdiven boşlukları veya yüksek katlardan ortaya çıkan düşme vakaları sonucunda ölüm riski hızla artmaktadır.

Bu nedenle hastane, okul veya diğer toplumsal alanlarda oldukça risk oluşturan merdivenlerin bazı önlemlere sahip olması gerekmektedir. Tehlike oluşturan alanların yanı sıra merdiven boşluklarına meydana gelen düşme vakalarını da önlemek amacıyla kullanılan ve bu noktada güvenlik önlemleri kapsamında en temel materyal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi iş sağlığı ve güvenliği yasası kapsamı içerisinde özellikle eğitim kurumları ile birlikte okul veya hastane gibi alanlarda mutlaka kullanılması gerekmekte olup apartman içerisinde de çocukların güvenliğini sağlamak amacıyla merdiven filesi kullanılabilir.

İZMİR MERDİVEN GÜVENLİK SİSTEMLERİ

İzmir merdiven filesi sadece il merkezinde değil ilçelerimizdede hizmet vermekteyiz. Bina hastane okul vb yerlerde ki merdivenler arasında ki boşluklardan düşmeyi önlemek amacıyla dikey ve yatay güvenlik filesi uygulamaları yapmaktayız. Dikey uygulamalarımız merdivenler arasında ki boşluğun durumuna göre tünel ya da perde olarak değişiklik göstermektedir. Dikey filelerimiz 3mm 4mm 6mm iplik kalınlıklarında ve 4*4cm 5*5 ve cm göz aralıklarındadır. Yatay güvenlik filelerimiz ise 6mm iplik kalınlığında ve 5*5cm ve 10*10cm göz aralıklarındadır. Ayrıca isteğiniz doğrultusunda daha farklı kalınlık ve göz aralıklarında güvenlik filesi montajı da yapmaktayız.

 

Merdiven Filesi Montajı Nasıl Yapılır?

izmir merdiven koruma filesi süreci file kullanımı yapacak olan kişiler için zorlu bir süreç olmamaktadır. çünkü profesyonel ekibimiz ile kısa sürede merdiven güvenlik filesi çeşitleri içerisinden seçilmiş olan ürünleri merdiven boşluklarına monte etmekte olup uzun yıllar boyunca güvenle kullanılmasını sağlamaktayız.

Özellikle merdiven fileleri kullanımı ülkemizde oldukça düşük olup görüntüyü bozduğu yönündeki görüşler çoğu zaman estetik kaygı nedeniyle sağlığın ikinci plana atılmasını ortaya koymaktadır. Ancak merdiven filesi satışı yaptığımız ürünlerimiz sahip oldukları estetik tasarım ile kullanıldıkları binaların iç dizaynını bozmakta aynı zamanda bina atmosferi ile uyum sağlamaktadır.

Farklı renk seçeneklerine sahip olan bu ürünlerin göz aralıkları oldukça estetik ve kullanım alanına göre çeşitlidir.

File montajı sırasında merdiven kenarlarına fileler özel klipsler yardımıyla monte edilmekte olup ardından fileler kenarlarında bulunan düğmeler yardımıyla klipselere sabit denmektedir. Böylece hem sabit hem de gergin bir alan oluşturarak meydana gelebilecek olumsuz durumlar önlenmiş olmaktadır.

İZMİR MERDİVEN KORUMA AĞI

Bir çok olanda kullanılan İzmir güvenlik ağı istenilen ölçü ve ebatlarda hazırlanarak merdivenlerin tehlike oluşturan yerlerini kapatarak büyük bir riski ortadan kaldırabilirsiniz. Standart olarak kullanılan ve istenilen göz aralıklarında üretimi yapılır. File etrafında 8 mm urgan kullanarak daha mukavemetli ve düzgün bir file montajı sağlanır. 

Merdiven Filesi Kullanım Alanları Nelerdir?

Merdiven filesi kullanım alanları içerisinde özellikle apartman boşluğu veya eğitim kurumları ön sıralarda görülse de temel amacı güvenlik problemlerinin ortadan kaldırılması ve düşme vakası sonucunda ortaya çıkabilecek yaralanmaların ya da hayat kayıplarının önlenmesi olmaktadır. Bu kapsamda merdiven filesi kullanım alanları genel olarak şöyle sıralanabilir;

  • Otel
  • Anaokulu
  • Okul
  • Kreş
  • Kolej
  • Şirket
  • Pansiyon

Yani genellikle yüksek binalarda ve yüksekten düşme riskinin fazla olduğu binalarda oluşabilecek olumsuz sonuçlarının önlenmesi için merdiven fileleri kullanılmaktadır. Farklı ebat ve kalınlıklarda üretilmekte olan bu ürünler bazı durumlarda yapısında herhangi bir bozulma bulunmadan pencere, duvar veya boşluk gibi alanlarda da iş sırasında çalışacak olan işçinin düşmesini önleyecek şekilde koruma sistemi amacıyla kullanılmaktadır.

İZMİR MERDİVEN FİLE MONTAJI

Genellikle kaba inşaat sırasında çok fazla sayıda düşme vakası görülmekte olup dıştan binanın file ile sarılması düşme kazalarını da önlemektedir. Özellikle anaokulu veya kreş gibi mekanlarda çocuklar merdivenden inip çıkarken hızlı hareket edebilmekte olup bu noktada dengeyi kaybı veya itiş kakış durumu söz konusu olduğunda düşme riski oldukça yüksektir.

Aynı zamanda çocukların enerji bakımından daha enerjik bireyler olmaları sürekli hareket halinde olmalarına ve merdivenler üzerinde sıkça eylem gerçekleştirmelerinden dolayı merdiven boşlukları tehlike oluşturmaktadır.

Bu nedenle korkulukların ve merdiven boşluklarının İzmir okul merdiven filesi kullanılarak kapatılması oldukça önemli olup bu mekanlarda oluşabilecek riskler önlenebilir. Özellikle Trabzon onlardan aşağıya bakmayı oldukça seven kreş, anaokulu veya ilkokul dönemi çocukları en çok bu noktalardan düşme sonucu yaralanma yaşamaktadırlar

KREŞ MERDİVEN FİLESİ

ANA OKULU MERDİVEN FİLESİ 
merdiven koruma filesi